MIKULÁŠOVÁNÍ

MIKULÁŠOVÁNÍ

Jedná se o velkou výpravnou a bohatě kostýmovanou předvánoční show, která je určena smíšenému publiku dospělých (rodičů) s dětmi nebo uzavřeným kolektivům dětí - v kulturních zařízeních pro MŠ a ZŠ.

Hlavními protagonisty programu jsou Mikuláš a Anděl s Čertem, kteří mají své přesně načasované výstupy, dialogy, scénky – a hlavně písničky, které jsou vedeny v moderním soundu tak, aby byly přístupné a srozumitelné všem věkovým kategoriím diváků. Mimoto jsou zde další účinkující, kteří ústřední trojici přihrávají a vytvářejí jí prostor pro neuvěřitelné eskapády ve světě lidských bytostí.

Samozřejmě jde především o legraci, proto je celý pořad veden s humorem a nadsázkou tak, aby se pobavily nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod. Výlety do světa pohádek a pohádkových postav dostávají z pohledu Mikuláše a jeho přátel zcela jiný podtext a vedou k řadě komických situací, které jsou dováděny ad absurdum hašteřivým čertem a smířlivým Andělem.

Pořad má nepokrytě také výchovné zaměření, neboť jde o to, aby se děti snažily – alespoň v době předvánoční – být hodné, aby si zasloužily DÁREČEK.

„MIKULÁŠOVÁNÍ“ je pořadem z produkční dílny Agentury Gong (autor L. Dobeš) a každoročně je připravováno NOVÉ PŘEDSTAVENÍ. U řady pořadatelů má již svou tradici a stává se tak událostí, na niž se děti těší celý rok.

Představení se realizuje v divadlech, kulturních domech, kinech, pro uzavřené společnosti firem, v prostorách hyper a supermarketů i obchodních řetězců, v klubovnách, školních jídelnách i tělocvičnách – pořadatel se nemusí o nic starat, vše je řešeno „na klíč“, výpravu, dekorace, ozvučení – vše si soubor přiveze.

Po dohodě s pořadatelem se na závěr pořadu uskuteční nadílka – buď jsou domluveny pro všechny děti jednotné dárečky ( lízátka, balené bonbony, tatranky – dle možnosti), nebo můžeme přivézt smluvené množství dárků – plyšových zvířátek v ceně, kterou si určí pořadatel.

Motto celého pořadu je jednoznačné – rodinná pohoda při významné návštěvě, která se objeví jednou do roka, ale má moc alespoň na chvilku spojit děti s dospělými kouzlem své výjimečnosti.

PLAKÁTY - MIKULÁŠOVÁNÍ (pro zvětšení klikněte)

FOTOGALERIE

Více fotek:
Mikulášování pro Dopravní podnik města Olomouce, 12/12
Mikulášování 2011, Vyškov, 12/11